Seznam čestných členů – porotců GPA

 

POROTCI GRAND PRIX ARCHITEKTŮ – NÁRODNÍ CENY ZA ARCHITEKTURU

od roku 1993

 

1993

Dalibor Veselý (Velká Británie)

Eva Jiřičná (Velká Británie)

John Miller (Velká Británie)

Štefan Šlachta (Slovensko)

Antonín Tenzer (Česká republika)            †12.10.2002

 

1994

Michal Bogár (Slovensko)

Jiří Novotný (Česká republika)                  †24.12.2000

Jiří Oplatek (Švýcarsko)

Elias Torres (Španělsko)

Jan Kaplický (Velká Británie)                      †14.1.2009

1995

Ivan Koleček (Švýcarsko)

Matúš Dulla (Slovensko)

Karel Hubáček (Česká republika)

David Chipperfield (Velká Británie)

Stanislav Makarov (Norsko)

 

1996

Ivan Gürtler (Slovensko)

Martin Kohlbauer (Rakousko)

Jan Hird Pokorny (USA)

Pavel Škranc (Česká republika)

Phillipe Robert (Francie)

 

1998

Henrieta H. Moravčíková (Slovensko)

Miro Baum (Německo)

Pavel Halík (Česká republika)

José Antonio Martínez Lapeña (Španělsko)

Gustav Peichl (Rakousko)

 

1999

Pavel Zvěřina (Německo)

Alena Šrámková (Česká republika)

Josep Lluis Mateo (Španělsko)

Ľudovít Urban (Slovensko)

Jiří Ševčík (Česká republika)

Boris Podrecca (Rakousko)

 

2000

Zdeněk Zavřel (Holandsko)

Kristina Peltomaa (Finsko)

Valter Bordini (Itálie)

Ján M. Bahna (Slovensko)

Milan Hon (Česká republika)

Kurt Gebauer (Česká republika)

 

2001

Peter Pásztor (Slovensko)

Josef Hornley (Austrálie)

Karel Doležal (Česká republika)

Marián Karel (Česká republika)

Hermann Czech (Rakousko)

 

2002

Helena Jiskrová (Nizozemsko)

Claus Dyckhoff (Německo)

Imrich Vaško (Slovensko)

Dana Zámečníková (Česká republika)

Henryk Zubel (Polsko)

 

2003

Prof. Peter Lizon (USA)

Michel W. Kagan (Francie)

Jiří T. Kotalík (Česká republika)

Martin Drahovský (Slovensko)

Solange d Herbez de la Tour (Francie)

 

2004

Prof. Sir Colin Stansfield Smith (Velká Británie)

Romuald Loegler (Polsko)

Pavol Paňák (Slovensko)

Prof. Jiří Sopko (Česká republika)

Jan Gehl (Dánsko)

Wilfried van Winden (Nizozemsko)

 

2005

Matěj Vozlič (Slovinsko)

Lubomír Závodný (Slovensko)

Zdeněk Lukeš (Česká republika)

Prof. Bengt Lundsten (Finsko)

Sir Michael Hopkins (Velká Británie)

 

2006

Richard Polom (Slovensko)

Vladimír Šlapeta (Česká republika)

Zvi Hecker (Izrael)

Benedetta Tagliabue (Španělsko)

Minoru Takeyama (Japonsko)

 

2007

Jan Benda (Čína, Kanada)

Matej Siebert (Slovensko)

Alexandros Tombazis (Řecko)

Odile Decq (Francie)

 

2008

José Maria Rodriguez – Pastrana Malgón (Španělsko)

Karol Hoffman (Slovensko)

Tomáš Vlček (Česká republika)

Juliette Bekkering (Nizozemsko)

René Van Zuuk (Nizozemsko)

 

2009

Antal Puhl (Maďarsko)

Heinrich Degelo (Švýcarsko)

Peter Gero (Slovensko)

Andreas Klok Pedersen (Dánsko)

Andrey Chernikov (Rusko)

 

2010

Martin Holub (USA)

Willem Jan Neutelings (Nizozemsko)

Milan Tomac (Slovinsko)

Zoran Michalčák (Slovensko)

Jiří Klokočka (Belgie)

 

2011

Thomas E. Bitnar (USA)

Juraj Hermann (Slovensko)

Juri Troy (Rakousko)

Zhang Ke (Rakousko)

Zbysczek Maćków (Polsko)

 

2012

Andrea Klimko (Slovensko)

Petr Kratochvíl (Česká republika)

Maciej Hawrylak (Polsko)

Paul Katzberger (Rakousko)

Ian Bogle (Velká Británie)

 

2013

Zoltan Tima (Maďarsko)

Jerzy Grochulski (Polsko)

Števo Polakovič (Slovensko)

Adam Gebrian (Česká republika)

Jaume Freixa (Španělsko)

 

2014

Magdalena Jetelová (Česká republika)

Nicoló Riva (Itálie)

Pavol Paňák (Slovensko)

Andrzej Bulanda (Polsko)

Peter Kis (Maďarsko)

 

2015

Wlodzimierz Mucha (Polsko)

László Mikó (Maďarsko)

Regina Loukotová (Česká republika)

Isabelle Lomholt (Velká Británie)

Irina Raud (Estonsko)

 

2016

Eva Jiřičná (Velká Británie)

László Mikó (Maďarsko)

Petr Franta (Česká republika)

Elena Szolgayova (Slovensko)

Vladimír Laženský (Česká republika)

 

2017

Manuelle Gautrand (Francie)

Pavel Suchánek (Slovensko)

Jakub Potůček (Česká republika)

Nikolay Schumakov (Rusko)

Francois Valentiny (Lucembursko)

 

2018

Juraj Benetin (Slovensko)

Ian Ritchie (Velká Británie)

Marta Schreieck (Rakousko)

Hindrek Kesler (Estonsko)

František Skála (Česká republika)

 

2019

Fabrizio Barozzi (Španělsko)

Irena Fialová (Česká republika)

Bolle Tham (Švédsko)

Daniel Zarhy (Izrael)

Oliver Sadovský (Slovensko)

 

2020

Fokke Moerel (Nizozemsko)

Christian de Portzamparc (Francie)

Peka Salminen (Finsko)

Tanja Buijs Vitkova (Slovensko)

Dan Merta (Česká republika)

 

2021

Štefan Moravčík (Slovensko)

Jan Magasaník (Česko)

Michiel Hofman (Nizozemsko)

Ana Kučan (Slovinsko)

Anne Francoise Jumeau (Francie)